Pokojíček s dinosaury

Návrh a realizace dětského pokoje s motivy dinosaurů

Tento pokojíček vznikl pro malého předškoláka, který zbožňuje dinosaury. S klienty jsme se domluvili na funkčním návrhu pokojíčku, který s dítětem poroste a vydrží designově  do studentských let.

Díky vysokým stropům místnosti klienti chtěli poschoďovou postel, kdy spodní širší lůžko slouží na denní hraní a v patře je klasické lůžko na spaní. Schody do patra jsou pohodlnější i pro malé dítě a navíc slouží i jako úložný prostor. Zábradlí ve tvaru hor či ostnů dinosaura se dá časem odmontovat, ale nyní slouží především jako bezpečnostní prvek.

Na protější straně je velká šatní skříň a atypicky řešené police v krásné tyrkysové barvě, která se opakuje i na výmalbě stěny.

Psací stůl, který bude sloužit až za několik let se také pyšní atypovým řešením včetně zkosené nohy, která propojuje design pokoje.

Nábytkové vybavení pokojíčku je střídmé, pouze v bílé v kombinaci dubu, který doplňuje stávající dýhované dveře a parkety.

Tyrkysovou barvu doplňuje nádherná velkoformátová tapeta dinosaurů, stejná ilustrace se pak objevuje i na druhé tapetě, která zároveň chrání stěnu podél schodů.

Sdílejte!